Категории

Мултифункционален смарт часовник S6 (Црн)

2.298 ден.3.065 ден.
 • Шифра: 000185
 • Достапност: Да
Заштедувате 767 ден.
25% попуст

Спецификации:

 • Процесор: MTK2502
 • Рам меморија: 128MB
 • Интерна меморија: 64mb
 • СД картичка: Дa до 32gb
 • Дисплеј: 1.2inch IPS HD кружен осетлив на допир
 • Bluetooth: Да 4.0 верзија
 • Камера: 1,3MP
 • Батерија: 300mAh
 • Сензори: Акцелеметар, педометар, Heart monitor сензор
 • Подржува NFC


Функции:

 • Телефонски функции (бирање броеви, пишување смс пораки, примање повици)
 • Преслушување на MP3 дадотеки.
 • Броење на чекори 
 • Мерење на срцеви отчукувања
 • Пратење на спиење
 • Аларм будилник
 • Примање нотификации од мобилниот телефон
 • Календар
 • Пратење на спортски активности
 • Калкулирање на потрошени калории
 • Репродуцирање на музика преку Bluetooth
 • Нотификации од мобилниот (Facebook, Twitter, Youtube)Можеби ќе ве интересира