Категории

Електричен сад за топење чоколадо

1.498 ден.2.390 ден.
 • Шифра: 000260
 • Достапност: Да
Заштедувате 892 ден.
37% попуст

Садот за топење чоколадо ви дава шанса да создадете различни и забавни форми од топло чоколадо. Садот го загрева чоколадото додека да ја постигне точната температура за да може да го искористите во разни калапи. Можете да го користите и како мини сад за фонду - доаѓа со спирална вилушка за правење чоколадни десерти за професионален финиш, но и со 10 мали пластични вилушки за овошје. Овој кујнски уред функционира со каков било тип на чоколадо. Топењето чоколадо на обичен шпорет не е лесно како што звучи. Но, затоа со садот за топење, можете да заборавите на изгорено и згрутчено чоколадо. 

Особини:

 • Електричен сад за топење чоколадо
 • Идеално за чоколадно фонду, чоколадни десерти или домашни чоколадни бомбони
 • Соодветно за секој тип чоколадо
 • Може да се користи и за фонду од кашкавал

Спецификации:

 • Моќност: AC 220-240V 50/60Hz 20W
 • Материјал: Метал, пластика

Димензии:

 • Основа: 19 x 14.5 x 8.5cm
 • Сад (дијаметар х висина): 8.7 x 5.1cm

Кутијата содржи:

 • 1 x уред
 • 1 x шпатула
 • 1 x решетка
 • 6 x калапи
 • 1 х голем калап
 • 10 х дрвени стапчиња
 • 10 х пластични вилушки
 • 1 х спирална вилушка за десерти
 • 1 х рамна вилушка за коцкасти десертиМожеби ќе ве интересира