Категории

Магнетно пајаче за грб (за мажи и жени)

765 ден.1.250 ден.
  • Шифра: 000040
  • Достапност: Да
Заштедувате 485 ден.
38% попуст

Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката. Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место. Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија со 12 стратешки поставени магнети на ‘рбетот и лумбалниот регион. Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото. Магнетното пајаче ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите. Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи. Магнетното пајаче за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства. Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.

Карактеристики:

  • Магнетен појас за болки во грбот 
  • Лесен дизајн и удобен за носење 
  • Материјал: неопрен, еластична ткаенина; 
  • Подесувач на рамената
  • Му дава на телото атлетска форма 
  • Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот 
  • 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата. 
  • Се пере на рака 

Универзално за мажи и жени


Можеби ќе ве интересира