Категории

Bluetooth (Aux Adapter)

550 ден.750 ден.
  • Шифра: 000049
  • Достапност: Да
Заштедувате 200 ден.
26% попуст
  • Овој безжичен Bluetooth музички ресивер ви нуди можност да разговарате и  слушате музика од вашиот мобилен телефон преку вашиот AUX влез за звук во вашиот автомобил без кабли.
  • Се поврзува со AUX-портот во вашиот автомобил.
  • Уредот ви дава чист и квалитетен звук.

3 ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ КАКО ДА ГО ПРИКЛУЧИТЕ УРЕДОТ:

1. Уредот го приклучувате во вашиот AUX-port.
2. Притиснете го копчето за уклучување на уредот, причекајте го плавото сигнализаторче да се уклучи.
3. Ќе ви се појави во “Bluetooth settings” уред под името “BT RECIEVER”, притиснете го и забавата може да започне !

Пакетот содржи:

  • Уред
  • Полнач
  • Двостран Aux џек

Можеби ќе ве интересира